Admin
Admin
Новак
3k

В Сандански днес състоя 15-ият международен лекоатлетически крос под мотото "Не на наркотиците! ". Той бе организиран от община Сандански, гимназия "Яне Сандански" и дружеството на БТС в града. По трасето с дължина 2010 метра бягаха стотици деца и юноши от България, Германия, Македония и Румъния.

На старт заедно с младите хора застана и пробяга трасето и олимпийският и световен шампион в колоезденето Олаф Лудвиг от Германия. Цяло съзвездие от шампиони заедно с кмета на община Сандански Андон Тотев аплодира участниците в младежката надпревара.

Победителите и призьорите имаха щастието да получат медалите и наградите си от двукратния олимпийски шампион Боян Радев, олимпийския шампион Валентин Райчев и друг велик български борец - многократният световен и европейски шампион Александър Томов, който е и почетен граждани на град Сандански.

Александър Ризов от спортния клуб по волейбол в град Сандански заслужи златния медал при момчетата. На второ място се класира Шнайдер от Ерфурт (Германия), а трети - Драганчо Нанев от гр. Крушево (Македония).

При момичетата първа пресече финала Даринка Буровска от гр. Берово (Македония), следвана от Тамара Смарачка от гр. Делчево (Македония), а на трето място се класира Димитрина Анастасова от Професионалната техническа гимназия в гр. Сандански. Наградата за най-малък участник получи 6-годишният Васил Додушев.

След седмица - на 9 октомври, в град Сандански ще се състои и 15-ият традиционен колопоход под същия наслов, както и днешният лекоатлетически крос - "Не на наркотиците! ". (sportal.bg)