Sandanski.com»ФК Беласица (Петрич) победи ФК Вихрен с минималното 1:0

ФК Беласица (Петрич) победи ФК Вихрен с минималното 1:0

Mariane
Новак
2k
БГ Футбол

ФК Беласица (Петрич) победи съседите от Сандански с минималното 1:0 при регионалното дерби, което се изигра вчера на стадиона в град Петрич.

Победният гол за ФК Беласица падна още в 7-ата минута на срещата. Попадението беше дело на десния бек на ФК Вихрен Иван Танчев.

БГ Футбол

Въпреки усилията и на двата тима не бяха отбелязани повече попадениия до края на срещата. Не липсваха интересни положения и пред двете врати.

В герой на мача се превърна вратарят на Беласица Благой Стоянов, който няколко пъти се намеси решително и запази вратата си "суха".

В средата на първото полувреме Атанас Атанасов от Вихрен уцели гредата при изпълнение на фаул. Малко преди края на срещата имаше съмнения за дузпа в полза на домакините, но главният съдия се въздържа от отсъждането на наказателен удар.